Lørdag 15. februar 2003

konsertplakat-2003-02-15Toneheim Folkehøgskole, Ridabu kl. 16.00

DIRIGENT:

Cathrine Winnes

SOLIST:

Rolf-Erik Nystrøm - saxofon

PROGRAM:

D. Sjostakovitsj - Columbus Ouvertyre
V. Persichetti - Masquerade
G. Gershwin - An American in Paris
L. Bernstein - Mambo fra West Side Story
J. Beckenstein - Shaker Song

 

 


Søndag 16. februar 2003

Samarbeidskonsert

Høyenhall skoles aula, Traktorveien 15, kl. 17.00

Nanset Ungdomsmusikkorps fra Larvik gjester Vestre Aker Musikkorps.

DIRIGENT, NUMK:

Odd Terje Lysebo

DIRIGENT, VAM:

Cathrine Winnes

SOLIST MED VAM:

Rolf-Erik Nystrøm -saxofon

Program NUMK:

G. Rossini/Sedlak - Ouverture Wilhelm Tell for harmoniorkester
K. Hesketh - Masque
B. Bartok - Dance suite
R. Holloway - Entrance, carousing and embarcation

Program VAM:

D. Sjostakovitsj - Columbus Ouvertyre
V. Persichetti - Masquerade
G. Gershwin - An American in Paris
L. Bernstein - Mambo fra West Side Story
J. Beckenstein - Shaker Song


SØNDAG 23. MARS 2003 - Oslomesterskapet

Folkets Hus ved Youngstorvet. Startnummer 2, kl. 17.35

ONSDAG 26. MARS 2003 - Før-NM konsert

Kolbotn kino, 19.30. Kolbotn UK, Opus 82 og Vestre Aker Musikkorps.

LØRDAG 5. APRIL 2003 - Norgesmesterskapet

Olavshallen, Trondheim. Startnummer 1, kl. 14.00

PROGRAM:

Vincent Persichetti: Masquerade for Band
Igor Stravinsky: The Firebird Suite

DIRIGENT:

Cathrine Winnes


 

wensbergLØRDAG 26. APRIL 2003 - Festkonsert under NM for solister/ensembler

Lindemansalen, NMH, kl. 18.45

DIRIGENT:

Morten Wensberg


SØNDAG 21. SEPTEMBER 2003 - Matinékonsert

Norsk Sjøfartsmuseum, Bygdøy kl. 14.00

DIRIGENT:

Cathrine Winnes

PROGRAM:

Torstein Aagaard-Nilsen: Norwegian Dance
Magne Rutle: The Dolphin - urframføring
Knut Vaage: Fremad Marsj
Lar Erik Gudim: Utdrag fra "Three pictures for band"
Dagfinn Koch: Beyond Bayät
Olav Anton Thommesen: Stabsarabesk


LØRDAG 18. OKTOBER 2003 - Huskonsert

Oslo Musikklærerforenings Hus


LØRDAG 22. NOVEMBER 2003

Lindemansalen, NMH

DIRIGENT:

Cathrine Winnes

Solist:

Rolf-Erik Nystrøm

PROGRAM:

Jindrich Feld: Concerto for Saxophone and Orchestra
Olav Anton Thommesen: Stabsarabesk
Malin Bång: Murmurs - urframføring
Lar Erik Gudim: Three pictures for band


LØRDAG 13. DESEMBER 2003 - Julekonsertjulekonsert2003

Vestre Aker Kirke, kl 17.00

DIRIGENT:

Cathrine Winnes

 

 

varkonsertTIRSDAG 30. APRIL 2002 - Vårkonsert

Sagene Festivitetshus, Oslo, kl. 20.00

DIRIGENT:

Thomas Rimul

SOLISTER:

Bente Rognsaa - horn
Elisabeth Rønneberg Johannessen - horn

PROGRAM:

E. Elgar -Enigmavariasjoner
G. Tveitt - Sinfonietta di Soffiatori
J. Haydn - konsert for to horn og orkester
med mer...

 


MANDAG 3. JUNI 2002 - Bydelskonsert

Samarbeid med Korsvoll og Ullevål skolekorps

Engebråten skole, Oslo, kl. 16.30

DIRIGENT:

Thomas Rimul


LØRDAG 22. JUNI 2002 - Festkonsert under NM i skolekorps

Samarbeid med Sinsen Musikkorps

Tusenfryd

DIRIGENT:

Thomas Rimul


SØNDAG 8. SEPTEMBER 2002 - Parkkonsert

Kistefos-Museet, Jevnaker, kl. 15.00

TIRSDAG 10. SEPTEMBER 2002 - Parkkonsert

Studenterlunden, Oslo, kl. 18.30

DIRIGENT:

Trond Madsen

PROGRAM:

E. Groven: Hjalar-ljod
H. Sæverud: Blandet selskap
D. Sjostakovitsj: Jazz suite nr. 2
P. A. Grainger: Irish Tune from County Derry
H. Sæverud: Kjempeviseslåtten
J. Halvorsen: Bojarenes Inntogsmarsj


TIRSDAG 15. OKTOBER 2002 - Amerikansk konsert

Norges Musikkhøgskole, Oslo kl. 19.30

DIRIGENT:

Terje Viken

SOLIST:

Vemund Bergland - slagverk

PROGRAM:

L. Bernstein: Candide Overtyre
P. Creston: Marimba-konsert, 1. sats
V. Persichetti: Divertimento
J. Barnes Chance: Symfoni nr. 2


LØRDAG 16. NOVEMBER 2002 - Konsert i Molde

Bjørnsonsalen

DIRIGENT:

Cathrine Winnes

SOLIST:

Yngve Sandøy - saxofon

PROGRAM:

Borodin: Polovetsiske Danser
Glazunov: Saxofonkonsert
Stravinskij: Circus Polka
Stravinskij: Ildfuglen (Utdrag)


ONSDAG 11. DESEMBER 2002 - Julekonsert

Sofiemyr kirke, 19.00

DIRIGENT:

Cathrine Winnes

PROGRAM:

Musikk av Händel, Bach, Walton, Anderson, Harline m.fl.